тел. міський +38 044 223 20 94   email:chevguz@gmail.com
моб. +38 050 331 85 95, +38 067 404 11 85 сайт:chevguz.com

Спростування недостовірної інформації на веб-сайті

Консультація онлайн > Цивільні справи > Спростування недостовірної інформації на веб-сайті

Нещодавно я прочитав неправдиву інформацію про себе на одному невідомому сайті. Хто у разі звернення до суду має бути відповідачем у даному випадку?

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 119 Цивільного процесуального кодексу України (далі – ЦПК) належним відповідачем у разі поширення оспорюваної інформації в мережі Інтернет є автор відповідного інформаційного матеріалу та власник веб-сайта, особи яких позивач повинен установити та зазначити в позовній заяві.

Якщо автор поширеної інформації невідомий або його особу та/чи місце проживання (місцезнаходження) неможливо встановити, а також коли інформація є анонімною і доступ до сайта — вільним, належним відповідачем є власник веб-сайта, на якому розміщено зазначений інформаційний матеріал, оскільки саме він створив технологічну можливість та умови для поширення недостовірної інформації.

Дані про власника веб-сайта можуть бути витребувані відповідно до положень ЦПК в адміністратора системи реєстрації та обліку доменних назв та адреси українського сегмента мережі Інтернет.

 

 

Написати коментар
Я не бот