Адвокат не може бути визнаний безробітним

Консультація онлайн > Новини > Адвокат не може бути визнаний безробітним
Адвокат не може бути визнаний безробітним 20.04.2020

 

Верховний Суд роз'яснив, що адвокат є особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, належить до зайнятого населення

Адвокату, який має діюче свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, надана законом можливість забезпечувати себе роботою, тобто адвокат є особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, належить до зайнятого населення та не може бути визнаний безробітним.

Відповідний висновок зробив Верховний Суд у справі № 287/21/15-а.

Позивач по справі є пенсіонером та отримує пенсію за вислугу років. Також позивача взято на облік у контролюючих органах як фізичну особу, яка здійснює незалежну професійну діяльність (адвокат), у зв`язку із чим з липня 2015 року виплата позивачу пенсії здійснювалась в розмірі 85% від її загального розміру. Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати такі дії ПФУ неправомірними і зобов'язати виплачувати пенсію у повному обсязі.

Місцевий суд позов задовольнив, але в апеляції у задоволенні позовних вимог було відмовлено.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС погодилась із рішенням апеляційного суду.

ВС наголошує, що адвокатська діяльність є незалежною професійною діяльністю відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а тому відповідач не може вважатися незайнятою особою з часу отримання нею свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, незалежно від часу взяття її на облік органами Державної фіскальної служби України.

Написати коментар
Я не бот