І знову «рюкзаки імені…».
Сьогодні Верховний Суд розглянув моє клопотання про зміну підсудності кримінального провадження відносно судового експерта Бугрової Н.К. і задовольнив його. Справа буде розглядатися в Печерському районному суді м. Києва.
Як повідомлялося раніше, Бугрова Н.К. проводила товарознавчу експертизу сумнозвісних рюкзаків, які МВС закупило для бійців Національної гвардії. Ці рюкзаки виявились бракованими і за них держава сплатила на 12 млн. грн. більше, ніж вони коштували.
Відносно Бугрової Н.К. почалося гоніння, в яке включилися Мінюст, КНІІСЕ, органи досудового слідства і оперативні підрозділи Національної поліції, Генеральна прокуратура в особі її керівника, військова прокуратура. Відносно судового експерта - зі стажем експертної роботи 37 років і у віці 64 роки, незаконно була порушена кримінальна справа і її незаконно притягнули до кримінальної відповідальності за надуманим обвинуваченням. Звинуватили в тому, що вона, як експерт, спричинила одному з приватних підприємств Хмельницької області матеріальну шкоду в сумі 5 тис. грн., хоча керівник цього підприємства категорично заперечує проти цього.
При розслідуванні кримінальної справи відносно Бугрової Н.К. були створені групи більше як із 10 військових прокурорів і 12 – слідчих національної поліції, застосовувалися негласні заходи розслідування, прослуховувались телефонні розмови, здійснювалося зовнішнє спостереження. Вище вказані посадові особи на заробітну плату собі та інші витрати по справі витратили більше як пів-мільйона державних грошей. Порівняйте, придумана шкода в 5 тис. грн. і пів-мільйона державних коштів.
Не зважаючи на сплив строків притягнення до кримінальної відповідальності, військові прокурори, які не мали ніякого відношення до цієї справи, пред’явили Бугровій Н.К. обвинувачення і справу незаконно направили до Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області, подалі від Києва.
Верховний Суд сьогодні розставив крапки над «і».
Тепер дійшла черга поговорити в суді і про «хмельницьку» підслідність, і про «прокурорський нагляд» військової прокуратури Хмельницького гарнізону і ще про деякі цікаві речі наших «крючкотворців» від законності і правопорядку.
На жаль, приклав руку до цієї ганебної справи і один із «горе-адвокатів» фігурантів кримінальної справи отих рюкзаків. Замість здійснення захисту обвинувачених, він проявляв чудеса «адвокатської діяльності» по переслідуванню судового експерта, що виходить далеко за межі прав і обов’язків адвоката і адвокатської етики.
Дивно, але мовчить Мінюст і експертна спільнота, які повинні «душою і тілом» захищати свого колегу, яка не вчинила ніякого злочину. Прийдеться і до них звернутися з відповідними запитами…