Мін'юст щодо визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням

Консультація онлайн > Новини > Мін'юст щодо визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням
Мін'юст щодо визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням 09.11.2015

Міністерство юстиції в листі № 1029-0-2-15/193 надало роз'яснення щодо питання визнання юридичної особи відсутньою за її місцезнаходженням.

Міністерство юстиції нагадало, що згідно з частиною 11 статті 19 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" юридична особа зобов'язана подавати (надсилати) щорічно протягом місяця, наступного за датою державної реєстрації, починаючи з наступного року, державному реєстратору реєстраційну картку про підтвердження відомостей про юридичну особу.

Підставами для надіслання поштовим відправленням державним реєстратором повідомлення про необхідність підтвердження відомостей про юридичну особу є:
-  ненадходження в установлений строк реєстраційної картки про підтвердження відомостей про юридичну особу; 
- надходження (поштовим відправленням або в електронній формі в порядку взаємообміну) державному реєстратору від органу доходів і зборів повідомлення встановленого зразка про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Також Міністерство юстиції звернуло увагу, що якщо державному реєстратору повернено поштове відправлення, державний реєстратор повинен внести до Єдиного державного реєстру запис про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням (відповідно до абзацу 2 частини 14 статті 19 Закону).

Державні реєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність в порядку, установленому законом.

Написати коментар
Я не бот