Нові правила реєстрації бізнесу та нерухомості

Консультація онлайн > Новини > Нові правила реєстрації бізнесу та нерухомості
Нові правила реєстрації бізнесу та нерухомості 04.12.2015

     З 21 грудня 2015року українські нотаріуси почнуть надавати реєстраційні послуги бізнесу і нерухомості, фактично перетворившись на 7000 міні-офісів з надання адміністративних послуг.

     Про це повідомив міністр юстиції Павло Петренко, виступаючи на форумі нотаріусів «Децентралізація у сфері державної реєстрації: нотаріус - державний реєстратор».

 

     «Набув чинності пакет законів про реформу системи реєстрації бізнесу та нерухомості. Більше 7000 нотаріусів отримали повний обсяг повноважень державних реєстраторів. Це 7000 міні-офісів надання послуг по всій країні, які надаватимуть ці сервіси прозоро, без корупції і максимально комфортно для кожного українця. З наступного понеділка ви можете звертатися за реєстрацією бізнесу та нерухомості до українських нотаріусів, які отримали весь обсяг повноважень з реєстрації по всій країні», - зазначив Міністр юстиції.

 

     Він додав, що прийнятими законами також вводиться принцип екстериторіальності, тобто на рівні законів легалізуються електронні онлайн-сервіси, які досі мали статус пілотних проектів. Крім того, з наступного року Міністерство юстиції вже не буде виконувати не властиві йому реєстраційні функції. А вже з 30 квітня наступного року інститут державного реєстратора Мін'юсту взагалі зникне з системи органів державної влади.

 

     За словами Петренка, немає жодного сумніву в тому, що нотаріальне співтовариство впорається з новими обов'язками. Адже за роки існування інституту приватних нотаріусів вони довели свою професійність і по праву вважаються найбільш організованим професійним співтовариством юристів.


     Передача права здійснювати реєстраційні функції нотаріусам забезпечить реальну конкуренцію як серед нотаріусів, так і між нотаріальним співтовариством і центрами адмінпослуг, які будуть створені місцевою владою, переконаний керівник Мін'юсту.

 

     «Завдяки такому підходу ми раз і назавжди позбудемося таких ганебних явищ, як черги, хабарництво і неякісне обслуговування. Адже громадянин сам вибиратиме до кого звернутися за послугою. І якщо йому не сподобається якість обслуговування, зможе піти до іншого фахівця», - зазначив міністр.

 

 

Написати коментар
Я не бот