Рада схвалила Закон про кримінальні проступки

Консультація онлайн > Новини > Рада схвалила Закон про кримінальні проступки
Рада схвалила Закон про кримінальні проступки 24.11.2018

 Осіб, що вчинили кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин вперше, планують звільняти від відповідальності

Кримінальні правопорушення розділять на кримінальні проступки та злочини. Останні, у свою чергу, поділяються на нетяжкі, тяжкі та особливо тяжкі.

Відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів відносно спрощення досудового розслідування окремих категорій карних правопорушень" (проект № 7279-д) прийнято на засіданні ВР 22 листопада. Закон прийнято з техніко-юридичними правками.

Закон визначає кримінальний проступок як діяння (дію або бездіяльність), за вчинення якого передбачено основне покарання у вигляді штрафу не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов'язане з позбавленням волі.

Також планується звільняти від кримінальної відповідальності особи, яка вперше вчинила кримінальний проступок чи необережний злочин незначної тяжкості окрім корупційних кримінальних правопорушень. Правопорушник повинен щиро покаятися, активно сприяти розкриттю злочину і повністю відшкодувати завдані збитки або усунути завдану шкоди.

Решта запропонованих змін до КК стосуються певних особливостей, пов'язаних з інститутом кримінальних проступків, зокрема, закріплення вимог про те, що особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання визнаються такими, що не мають судимості.

Крім того, проектом передбачається введення адмінвідповідальності та посилення кримінальної відповідальності за фіктивне підприємництво.

Так, за фіктивне підприємництво, яке заподіяло велику матеріальну шкоду, в КК передбачатиметься штраф від п'яти до десяти тисяч НМДГ (від 85 тис. грн. до 170 тис грн.). Зараз передбачений штраф від 8 тис. 500 грн. до 34 тис. грн., а за ті ж дії, вчинені повторно від 51 до 85 тис. грн.

Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

У КпАП за фіктивне підприємництво буде передбачений штраф від трьох до п'яти тисяч НМДГ (від 51 до 85 тис. грн.).

Також буде посилено відповідальності за управління ТС в стані алкогольного сп'яніння. Водіння в нетверезому стані стане кримінальним проступком. КК буде доповнено ст. 286-1 "Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції". Штрафи збільшаться з шестисот до тисячі-двох тисяч НМДГ (з 10 тис 200 грн. до 17-34 тис. грн.), а за повторне порушення - до трьох тисяч НМДГ (51 тис. грн.) з позбавленням права управління транспортними засобами на строк від двох до трьох років.

Нагадаємо, законопроект № 7279-д було прийнято за основу 7 червня 2018 року

 

Написати коментар
Я не бот