Рада спростила реєстрацію та облік платників податків

Консультація онлайн > Новини > Рада спростила реєстрацію та облік платників податків
Рада спростила реєстрацію та облік платників податків 26.10.2013

   Обов'язок платника повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних буде скасовано.

   Верховна Рада України спростила реєстрацію й облік платників податків. Документ передбачає внесення низки змін до Податкового кодексу: скорочення строку повідомлення банками податкових органів про відкриття рахунків платників податків з трьох робочих днів до не пізніше ніж наступного робочого дня; скасування необхідності отримання свідоцтв про реєстрацію платника ПДВ; звільнення платників податків від обов'язкового повідомлення контролюючих органів про зміну їхніх даних, якщо такі дані внесено в єдиний держреєстр юросіб і фізосіб-підприємців.

   Прийнятий закон також передбачає, що анулювання реєстрації платника єдиного податку може здійснюватися у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох кварталів поспіль.

   При цьому, у разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням податкових органів суб'єкт господарювання може знову перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів.

   За даними Міністерства доходів і зборів, свідоцтво платника ПДВ уже з початку наступного року буде замінено випискою з відкритого реєстру, до якого всі платники будуть мати вільний і безкоштовний доступ.

   Певні спрощення передбачено й для інших категорій платників.

   Так, кожен підприємець, який не платить ПДВ, отримає право бути платником єдиного податку відразу після реєстрації.

   Обов'язок платника повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних буде скасовано, а державні установи будуть самостійно отримувати необхідні відомості в Єдиному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців.

Написати коментар
Я не бот