Утилізаційний збір

Консультація онлайн > Новини > Утилізаційний збір
Утилізаційний збір 08.10.2013

 

З 1 вересня в Україні почав діяти закон про утилізаційний збір, який Президент України Віктор Янукович підписав 31 липня.

4 липня парламент прийняв у цілому законопроекти N0936 «Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів» і N0975 «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів».

Згідно з ними, базові ставки утилізаційного збору будуть складати 5,5 тис. грн. для легкових автомобілів, а для автобусів, вантажних і вантажно-пасажирські автомобілів або спецтехніки – 11 тис. грн. Остаточний розмір збору буде розраховуватися за допомогою коефіцієнтів. Таким чином, з нових легкових автомобілів буде сплачуватися сума в межах 4,73-30,2 тис. грн., з уживаних – 9,46-60,5 тис. грн. залежно від обсягу двигуна. Плата для решти видів нових транспортних засобів складе 8,8-14,74 тис. грн., а вживаних – 17,6-29,4 тис. грн., залежно від їх маси.

Передбачалося, що дані закони набудуть чинності з 1 вересня. Сам збір буде стягуватися після того, як Кабінет міністрів призведе існуючі нормативно-правові акти у відповідність з новими законами, на це йому відводиться три місяці з моменту набуття ними чинності.

Слід зазначити, що не всі автомобілі будуть обкладатися утилізаційним збором. Відповідно до одного з прийнятих депутатами документів, українські виробники, які мають повний цикл виробництва, що включає зварювання і фарбування, і заводи, що здійснюють промислову збірку автомобілів, звільняються від сплати збору. Такий опцією вони можуть скористатися за умови гарантування самостійної утилізації та створення необхідних потужностей. У сегменті легкових автомобілів цим критеріям відповідають Запорізький автозавод, «Богдан», «Єврокар» і Кременчуцький автоскладальний завод (КрАСЗ).

Також депутати ухвалили закон "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів" №0936. За проголосувало 233 народних депутата. Законом вводиться система збору та утилізації непридатних до використання колісних транспортних засобів.

Представники Всесвітньої торгової організації та Європейського Союзу неодноразово закликали Україну утримається від впровадження захисних заходів, таких, як утилізаційний збір з автомобілів, які потенційно можуть порушувати зобов'язання, взяті перед СОТ.

 

 

 

 

 

Написати коментар
Я не бот