Діє новий порядок апостилювання

Консультація онлайн > Новини > Діє новий порядок апостилювання
Діє новий порядок апостилювання 04.11.2015

     20 листопада набув чинності наказ Мін'юсту "Про впорядкування відносин з проставлення апостиля та підготовки документів для їх консульської легалізації", спрямований серед іншого на впровадження електронного сервісу проставлення апостиля.

     Наказом затверджено новий Порядок проставлення апостиля на офіційних документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України. Цей документ прийшов на зміну Порядку апостилювання, затвердженому наказом Мін'юсту від 25.09.2012 № 1418/5. При цьому проставлення апостиля на документах, поданих Мін'юсту до 20 листопада поточного року, здійснюється відповідно до законодавства, чинного на дату їх подання.

     Нововведенням є згаданий електронний апостиль, що передбачає можливість подання документів для апостилювання до РАЦС за місцем проживання заявника та їх обробку електронною системою з проставленням апостиля. Для забезпечення такої можливості функціонуватиме Електронний реєстр апостилів. Також з 20.11.2015 діє і затверджений вказаним наказом Мін'юсту Порядок підготовки нотаріально оформлених документів для їх консульської легалізації.

     Крім того, у зв'язку з оновленням процедури апостилювання набув чинності й ряд змін до нормативно-правових актів Мін'юсту, що регулюють діяльність його територіальних управлінь.

Написати коментар
Я не бот