Головні причини банківського шахрайства

Консультация онлайн > Банковское право > Головні причини банківського шахрайства

            Відсутність в Україні Єдиного реєстру співробітників кредитно-фінансових установ, а також стандартизованих процедур і документів перевірки клієнтів – одні з головних причин шахрайства у вітчизняному банківському секторі. Такого висновку дійшли учасники бізнес-сніданку «Банківське шахрайство: захист від внутрішніх і зовнішніх загроз», організованого міжнародною юридичною фірмою Integrites. За словами партнера МЮФ Integrites Андрія Ляхова, ретельна перевірка минулого потенційного співробітника, як і його трудових досягнень на попередньому робочому місці, може істотно знизити ризик шахрайства.

            Крім того, потрібно впровадити систему контролю за телефонними переговорами, електронним листуванням, торговими операціями та іншими діями співробітників, щоб вчасно відстежувати «аномальні» операції.

            Стосунки з клієнтами – від відбору кредитної заявки до закриття кредитної справи – також мають ґрунтуватися на багатоступінчастому контролі. Максимально стандартизований пакет документів, «піраміда» спілкування з потенційним позичальником (коли щонайменше три менеджери спілкуються з ним до початку співпраці), мінімальні можливості для впливу на рішення кредитного комітету третіх осіб – усього цього в багатьох українських банках немає, зазначає партнер МЮК Integrites Олександр Алексєєнко.

            На думку учасників зустрічі, найбільшим ризиком найближчих років для вітчизняних кредитно-фінансових установ є бажання власників і топ-менеджменту швидко збільшувати кредитні портфелі після виходу банківської системи із кризи, що за відсутності належної системи внутрішнього контролю може істотно підвищити ризик банківського шахрайства.

 

 

Написать комментарий
Я не бот