Міліція не навчилася застосовувати новий КПК

Консультация онлайн > Новости > Міліція не навчилася застосовувати новий КПК
Міліція не навчилася застосовувати новий КПК 29.11.2013

Думка Омбудсмана

Головними проблемами використання нового Кримінального процесуального кодексу є проблема імплементації та необізнаність у застосуванні його норм усіма учасниками кримінального провадження, особливо міліції. Про це сьогодні на круглому столі, присвяченому річниці набуття чинності КПК, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

Лутковська розповіла, що правоохоронці часто не знають, який закон застосовувати в оперативній діяльності, наприклад, у випадку домашнього насильства: "Про міліцію" - і проникнути в квартиру, щоб припинити загрозу життю її жителів, або КПК - і просити на це дозвіл слідчого судді.

"Мене ця ситуація дуже здивувала ... Мало того, що правоохоронна система не готова до застосування нового автомобіля ( Лутковська має на увазі КПК , - авт.), так вона ще на цей автомобіль перекладає відповідальність. І це мене дуже турбує - наскільки готова правоохоронна система. Я зараз буду в меншості, але мені здається, що після кількох дуже чітких вказівок керівництва ГПУ, органи прокуратури, принаймні, показали готовність розвиватися і приводити свою практику у відповідність з новим КПК ... А от що робити з МВС? " - сказала Лутковська.

Коментуючи проблеми з імплементацією нового КПК, Омбудсман зазначила, що в Україні діють ще як мінімум 18 нормативно-правових актів вторинного законодавства, підзаконних актів, які регулюють питання кримінального провадження у відповідності зі старим КПК.

"Вони не змінені і продовжують регулювати роботу правоохоронних органів. Це треба змінити, інакше правоохоронці не дотягнуть до того рівня, який встановлений нормами нового КПК, тому питання реальної імплементації КПК - це величезний питання", - зазначила вона. У цілому, характеризуючи новий КПК, Лутковська назвала його революційним документом для національної системи кримінальної юстиції.

Джерело: Лігабізнесінформ

 

Написать комментарий
Я не бот