Згідно офіційним даним в Україні, щоденно зростають об’єми будівництва, а тому доречним буде надати рекомендації майбутнім вкладникам/особам, які планують стати власниками ново побудованого житла на що конкретно їм необхідно звернути увагу під час звернення до відділу з продажу нерухомості.
Доцільно взяти на ознайомлення договір оренди землі, в якому важливим є таке:
При цьому, забудовник та фізична/юридична особа, з якою особі пропонується укласти договір можуть бути різними особами, і це не є порушенням. Згідно норм ЦК та ГК України сторони є вільними у своїх договірних так і господарських відносинах, а тому у разі наявності в тексті будь-якого договору таких розбіжностей між особами, рекомендую вам взяти копію документа, який став правовою підставою відображення саме 3-ті особи (а не забудовника) Продавцем за договором. Форма договору, яку вам пропонує укласти забудовник/3я особа повинна бути здійснена із додержанням норм ЦК України. Зокрема, попередній договір купівлі продажу квартири - обов’язково підлягає нотаріальному посвідченню, а договір купівлі продажу майнових прав на квартиру (нерухоме майно) може бути укладений між сторонами у простій письмовій формі;
Розрахунок між сторонами та вартість квартири, це мабуть один з найцікавіших моментів, на який майбутній власник перш за все звертає увагу. Вартість квартири повинна бути виключно в національній валюті, а також повинна бути чітка прив’язка до вартості 1м2. Також окремим розділом в тексті договору повинно бути відображено, у який спосіб та порядок здійснюється зарахування забудовником/3ю особою платежів/грошей від майбутнього власника квартири в рахунок оплати їм вартості квартири, як приклад це може бути: забезпечувальний платіж;
Незалежно від назви, змісту, форми договору, за доречним є також відображення сторонами в тексті договору - порядку реєстрації за особою права власності на квартиру. Це може бути, вказівка які саме документи повинен надати забудовник (3-я особа Продавець) покупцю (майбутньому власнику) для реєстрації за ним права власності, у які строки дані документи надаються, як здійснюється державна реєстрація - безпосередньо самостійно забудовником (3-ю особою/продавцем), приватним нотаріусом чи особою самостійно в загальному порядку через ЦНАП. Між тим, рекомендую також проаналізувати ланцюг реєстрації права власності, маю на увазі, що перед реєстрацією саме за майбутнім власником права власності на нерухомість може мати місце первинна реєстрація саме за забудовником/3ю особою права власності на квартиру (нерухомість).
Враховуючи різносторонність правових відносин, які сьогодні існують між забудовником та особою, що планує придбати нерухомість зауважую, що до кожного придбання квартири в новобудові необхідно підходити індивідуально.
Наведені мною рекомендації є загальними та їх універсальність допоможе Вам отримати базову інформацію для перевірки документації забудовника. За більше детальною інформацією звертайтесь до мене особисто. Надання професійної адвокатської консультації є запорукою позитивної результативності вирішення вашого будівельного питання!
Бобровська Катерина, адвокат
тел. 050-206-06-12