Президент підписав закони про "євробляхи"

Консультация онлайн > Новости > Президент підписав закони про "євробляхи"
Президент підписав закони про "євробляхи" 23.11.2018

 Президент України Петро Порошенко підписав законів, які легалізують ввезені з порушенням митного і податкового законодавства автомобілі з європейськими номерами (проекти №8487 і № 8488).

Після набуття чинності Законів буде введено нову модель оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів.

Ставка акцизу (Ставка) визначається за формулою:

Ставка = Ставкабазова х Кдвигун х Квік,

де Ставкабазова

з бензиновим двигуном до 3000 куб. см понад 3000 куб. см - 100 євро;

з дизельним двигуном до 3500 куб. см - 75евро, а понад 3500 куб. см - 150 євро;

Додвигун - коефіцієнт, який визначається діленням обсягу циліндрів двигуна внутрішнього згоряння на 1000 куб. см;

Довік - коефіцієнт, який дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва ТЗ, до року визначення ставки податку (для нових авто, а також таких, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад 15 років, коефіцієнт дорівнює 15). Детальніше про нововведення читайте тут

Крім того, ввезені "євробляхи" контролюватимуть, а за порушення строго каратимуть.

Змінами до Митного кодексу визначені умови ввезення авто на митну територію України. Документом прописаний алгоритм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією.

Впродовж 180 днів з дня набуття чинності Закону (проект №8488) митне оформлення легкових авто за якими не дотримані строки та умови (вимоги) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, здійснюється за умови сплати митних платежів і добровільної сплати до державного бюджету коштів в сумі, рівній розміру п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500 грн.). Дотримання цих умов звільняє осіб, відповідальних за дотримання строків і умов (вимог) митних режимів тимчасового ввезення або транзиту, від адміністративної відповідальності передбаченою статтями 470, 481 і 485 МК, за порушення митних правил.

Збільшуються штрафні санкції за порушення строків переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту. Штраф за перевищення строку від 10 до 20 діб - 8500 грн., від 20 до 30 діб - 85 000 грн., більш ніж на 30 діб (а також за втрату) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію за рішенням суду. За порушення строків переміщення в митному режимі тимчасового ввезення від 10 до 20 діб - штраф 17 тис. грн., від 20 до 30 діб - 85 тис. грн., більш ніж на 30 діб (а також за втрату) - 170 тис. грн., або їх конфіскацію.

 

 

Написать комментарий
Я не бот