Рада обмежила втручання посадових осіб у діяльність суб'єктів господарювання

Консультация онлайн > Новости > Рада обмежила втручання посадових осіб у діяльність суб'єктів господарювання
Рада обмежила втручання посадових осіб у діяльність суб'єктів господарювання 27.03.2015

     Верховна Рада України прийняла закон (№ 0937) "Про внесення змін до закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності ", яким обмежила втручання посадових осіб у діяльність суб'єктів господарювання.

     Закон встановлює обмеження неправомірного або зайвого втручання посадових осіб контролюючих органів у діяльність суб'єктів господарювання при проведенні заходів щодо нагляду (контролю).

     Закон уточнює порядок комплексного проведення планових заходів з контролю і умови проведення позапланових перевірок. Згідно закону забороняється проводити планові заходи державного нагляду (контролю) щодо одного суб'єкта господарювання в перебігу календарного року різними органами держконтролю.

     Закон також вводить механізм припинення діяльності виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб'єктами господарювання, які належать до середнього та низького ступеня ризику, винятково за рішенням суду.

     Закон не дозволяє проводити перевірки суб'єктів господарювання за анонімними та іншим необґрунтованим заявам.

     Документ обумовлює, що дія закону не поширюється на валютний контроль, митний контроль на кордоні, державний експортний контроль, а також на контроль за дотриманням бюджетного законодавства, банківський нагляд, держконтроль за дотриманням законодавства щодо захисту економічної конкуренції.

 

Написать комментарий
Я не бот