Рада суддів взяла на контроль тяганину у кримінальних справах

Консультация онлайн > Новости > Рада суддів взяла на контроль тяганину у кримінальних справах
Рада суддів взяла на контроль тяганину у кримінальних справах 05.10.2013

Рада суддів взяла на контроль тяганину у кримінальних справах

Суддям місцевих загальних судів Рада суддів порадила не допускати багаторазових відкладень слухань у кримінальних справах, оголошення перерв на тривалий час та вживати заходи щодо усунення недоліків у організації процесів.

Рада суддів загальних судів ухвалила рішення від 11.09.2013 №66 «Про стан організації діяльності апеляційних та місцевих загальних судів щодо кримінальних справ, які знаходяться на розгляді понад рік».

З метою боротьби із тяганиною РСЗС доручила головам судів постійно вивчати та аналізувати причини тривалого розгляду справ, здійснювати контроль за дотриманням суддями розумних строків розгляду справ, особливу увагу звернувши на оперативність розгляду справ, по яким підсудні утримуються під вартою, а також справ щодо неповнолітніх.

Крім цього, керівникам судів порекомендували реагувати на випадки невиконання судових доручень, постанов та ухвал суду про привід підсудних, свідків та потерпілих, а також вимушене оголошення перерв з причин неявки представників державного обвинувачення та захисту, недоставки підсудних з вини конвойної служби.

До 2 грудня 2013 року голови апеляційних загальних судів мають повторно провести узагальнення причин затягування розгляду справ, які знаходяться в провадженні апеляційних та місцевих загальних судах понад рік.

 

 

 

Написать комментарий
Я не бот