РАУ ЗАТВЕРДИЛА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ АДВОКАТІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Консультация онлайн > Новости > РАУ ЗАТВЕРДИЛА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ АДВОКАТІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ
РАУ ЗАТВЕРДИЛА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ АДВОКАТІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ 22.04.2021

 

 

Рада адвокатів України затвердила рекомендації щодо захисту соціальних та професійних прав адвокатів в умовах карантину. Про це повідомила голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час презентації уніфікованих рекомендації для судів щодо безпечної роботи в умовах карантину.

Нагадаємо, ми вже писали, що Вища рада правосуддя спільно з Консультативною місією Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України розробила уніфіковані рекомендації для всіх судів України щодо безпечної роботи в умовах карантину.

Відповідно до прийнятих Радою адвокатів України рекомендацій у разі виявлення відсутності безпечних умов адвокатської діяльності:

  • недотримання кількості присутніх осіб на встановлену норму кв.м. у приміщенні;
  • знаходження осіб без засобів індивідуального захисту тощо

адвокати можуть не брати участь у судових засіданнях, у слідчих діях тощо, скерувавши відповідну заяву про обставини, що несуть загрозу життю та здоров’ю.

Такі дії адвоката не є порушенням Правил адвокатської етики. Відповідні пропозиції щодо внесення змін до процесуального законодавства уже готуються і будуть направлені НААУ до Верховної Ради України та ВРП.

РАУ також рекомендує адвокатам подавати клопотання про відкладення розгляду справ у зв’язку із карантинними заходами, поточною епідемічною ситуацією в районі, де знаходиться суд або проживає чи здійснює діяльність адвокат.

У рекомендаціях РАУ є і низка інших позицій, в тому числі щодо користування інструментами електронного правосуддя, до розвитку якого адвокатура наразі докладає результативні зусилля.

https://pravo.ua/rau-zatverdyla-rekomendatsii-shchodo-zakhystu-prav-advokativ-pid-chas-karantynu/

 

Написать комментарий
Я не бот