Як дізнатися інформацію про транспортні засоби та їх власників?

Консультация онлайн > Автотема, ДТП > Як дізнатися інформацію про транспортні засоби та їх власників?

Врегульовано порядок доступу до Єдиного держреєстру МВС

Постановою від 25 березня 2016 року № 260 Кабмін затвердив Порядок надання фізичним та юридичним особам інформації з Єдиного держреєстру МВС щодо зареєстрованих транспортних засобів.


Встановлено, що відомості з Реєстру надаються:

1) в паперовій формі - територіальними органами з надання сервісних послуг МВС у вигляді витягу з Реєстру;

2) в електронній формі:

- В форматі витягу з Реєстру або в іншому форматі, визначеному в договорі між адміністратором Реєстру та юридичною особою;

- Програмними засобами ведення Реєстру в форматі вилучення через сайт МВС.

Витяг з Реєстру в паперовій формі формується на підставі відповідного запиту, надається на запит будь-якої фізичної або юридичної особи за умови ідентифікації такої особи. Запит подається незалежно від місця реєстрації фізичної або юридичної особи.

Запит заповнюється українською мовою за встановленою формою:

- Машинописним способом або від руки - в разі подання запиту в паперовій формі;

- За допомогою програмних засобів ведення Реєстру - в разі подання запиту в електронній формі через сайт МВС.

За надання відомостей з Реєстру про марку, модель ТЗ, рік їх випуску, об'єм двигуна і датою держреєстрації в разі запиту про зареєстрованих за юридичною або фізичною особою транспортних засобах плата не стягується.

За надання інших відомостей з Реєстру щодо зареєстрованих транспортних засобів за основним критерієм пошуку за ідентифікаційним номером (VIN) стягується плата.

Запит про надання витягу з Реєстру є підтвердженням згоди особи, яка звернулася з таким запитом, на надання власнику чи іншому правовласнику ТС інформації про ПІБ такої особи та змісту запиту.

Заявник при подачі запиту про надання витягу з Реєстру в паперовій формі особисто пред'являє посадовій особі уповноваженого органу МВС документ, що засвідчує його особу, і представляє його копію.

Витяг з Реєстру в електронній формі за запитом юридичних і фізичних осіб через офіційний веб-сайт МВС при ідентифікації таких осіб з використанням ЕЦП чи іншого альтернативного способу ідентифікації особи за умови дотримання вимог законодавства про технічний захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах.

Альтернативним способом ідентифікації фізичної особи є використання електронної системи ідентифікації «Bank ID», яка використовує базу клієнтських даних банків.

Також вказаною постановою Кабмін затвердив Порядок доступу посадових осіб органів держвлади, органів місцевого самоврядування, адвокатів, нотаріусів до Єдиного державного реєстру МВС щодо зареєстрованих транспортних засобів та їх власників.

Доступ даних користувачів до Реєстру здійснюється на підставі договору з використанням ЕЦП.

До початку пошуку відомостей про зареєстровані транспортні засоби та їх власників користувач вносить до Реєстру дані про заснування отримання запитуваних відомостей.

Пошук в Реєстрі відомостей про зареєстровані транспортні засоби та їх власників здійснюється по одному з таких критеріїв:

- ПІБ власника і дата його народження;

- Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта власника;

- Повне найменування юрособи;

- Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДР;

- Номерний знак запитуваної транспортного засобу.

Отримання посадовими особами органів держвлади відомостей, що містяться в Реєстрі, з метою здійснення повноважень, визначених законом, проводиться в електронній формі на безоплатній основі.

 

Написать комментарий
Я не бот