Юрисдикція адвокатських спорів

Консультация онлайн > Новости > Юрисдикція адвокатських спорів
Юрисдикція адвокатських спорів 06.10.2013

Юрисдикція адвокатських спорів

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ визначив до якої юрисдикції належить розгляд справ за участю органів адвокатського самоврядування

11 вересня 2013 року за результатами розгляду касаційної скарги Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (ВКДКА) на ухвалу Апеляційного суду м. Києва від 30 квітня 2013 року  у справі за позовом адвоката до ВКДКА про визнання дій незаконними, скасування рішення, припинення дисциплінарного провадження, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ виніс ухвалу, в якій навів правову позицію, що спори за участю ВКДКА, належать до публічно-правових та підлягають вирішенню за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. Про це йдеться в повідомленні ВКДКА.

Відтак Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ поставив крапку в суперечках, які були притаманні для адвокатського середовища,  щодо підсудності справ у сфері адвокатури.

Валентин Загарія, голова ВКДКА, зазначив: «Аналіз судової практики свідчив, що інколи суди нижчих інстанцій розглядали цю категорію справ в порядку цивільного судочинства. Такий стан речей вносив певний дисбаланс, дозволяв особам з одних і тих же питань звертатися до судів, як в порядку цивільного, так і адміністративного судочинства. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, постановивши 11 вересня 2013 року відповідну ухвалу, сформував певну прогнозованість для судів нижчих інстанцій про те, що спори за участю органів адвокатського самоврядування у сфері адвокатури повинні розглядатися виключно в порядку адміністративного судочинства».

Джерело: ЮВУ

http://www.yurincom.com/img/1.gif

 

 

 

 

Написать комментарий
Я не бот