Затверджене Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів

Консультація онлайн > Новини > Затверджене Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів
Затверджене Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів 19.08.2013

   З метою удосконалення медичного забезпечення у сфері безпеки дорожнього руху МОЗ спільно з МВС наказом від 31.01.2013 N 65/80 затвердили Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів.

   Так, медичні огляди кандидатів у водії та водіїв ТЗ поділяються на: попередні, періодичні, щозмінні передрейсові та післярейсові огляди, а також позачергові огляди.

   Попередньому медичному огляду підлягають кандидати у водії для отримання права на керування ТЗ.

   Періодичному медичному огляду підлягають водії ТЗ для підтвердження права на керування ТЗ:

   - віком до 55 років (включно) - 1 раз на 10 років;

   - віком від 56 до 75 років (включно) - 1 раз на 3 роки;

   - віком від 76 років і більше - 1 раз на рік.

   Водії, які виконують роботи з перевезення пасажирів та вантажів, підлягають періодичному медичному огляду 1 раз на рік.

   Щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії ТЗ підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб - підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів.

   Позачерговому медичному огляду підлягають водії ТЗ перевізника за направленням власника або посадової особи, що відповідає за експлуатацію ТЗ перевізника, за інформацією медичного працівника про стале погіршення стану здоров`я водія, що перешкоджає безпечному керуванню ТЗ, а також на вимогу та/або за рішенням уповноваженої посадової особи Державтоінспекції за наявності підстав.

   Наказ зареєстровано в Міністерстві юстиції 22 лютого 2013 р. за N 308/22840 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Написати коментар
Я не бот